18 juli 2019 - 18:00 - Wereld
Maha Tazi, onderzoekster aan de universiteit van Montreal in Canada, wilde na een korte vakantie in Barcelona op een vlucht naar Casablanca stappen. Ze werd echter door een hostess van Air Arabia aangevallen en op de Spaanse luchthaven achtergelaten.
Doordat ze teveel bagage bij zich had had Maha Tazi geen andere keuze dan een deel van haar spullen achter te laten of bij te betalen. De hostess die haar dat vertelde verloor plots haar geduld, nam haar paspoort af en scheurde zelfs haar vliegtuigticket en instapkaart kapot! Ze riep nog "Ga een klacht indienen en laat me met rust.".
Maha Tazi stapte naar de gate om een klacht in te dienen maar vond er dezelfde medewerkster. Van haar kreeg ze te horen dat "als ze er zin in had, ze niet op het toestel zou stappen" en dat ze maar "een nieuw ticket moest kopen om naar haar f* land terug te keren".
Het slachtoffer bleef alleen achter op de luchthaven, zonder haar bagage of reisdocumenten. Ze probeerde aangifte te doen bij de politie maar kreeg te horen dat ze dat best niet deed omdat ze dan naar Spanje zou moeten terugkeren om de hostess te vervolgen.
Rond 2 uur ’s nacht lukte het haar om de callcenter van Air Arabia te contacteren. Ondanks de ernst van de situatie kreeg ze enkel als antwoord dat ze de volgende dag zou worden teruggebeld.
Lees meer
De Raad voor Amerikaans-Islamitische Betrekkingen heeft aangifte gedaan tegen Air Canada. De luchtvaartmaatschappij had begin augustus aan een Amerikaans meisje gevraagd om...
Een moslima en haar dochtertje van 3 jaar zijn enkele dagen geleden het slachtoffer geworden van een racistische aanval in Canada.
Een Marokkaanse diplomaat die op de ambassade van Marokko in Brussel werkt, is het middelpunt van een seksschandaal in België.
Fatima beviel eerder deze maand van een baby in Frankrijk. De Marokkaanse verliet kort na de bevalling het ziekenhuis en sliep haar eerste nachten met haar zoontje op straat.
Een vrouw heeft in de Verenigde Arabische Emiraten een scheiding aangevraagd omdat ze vindt dat haar man teveel van haar houdt.
Een Marokkaanse pilote is in de nacht van woensdag op donderdag met haar toestel in de regio van Sherbrooke in Canada verdwenen.
Een 23-jarige Italiaanse vrouw is na een avondje stappen met vrienden in Rabat door drie onbekenden aangevallen en neergestoken.
Een Marokkaanse vrouw is een maand lang door een Koeweitse zakenman in het Spaanse Calpe misbruikt en mishandeld.
Hadja Zahra gaat na jaren alleen in Libië te hebben doorgebracht, eindelijk haar familie en vrienden in Marrakech terugvinden.
Een Sahrawi-meisje die met haar familie in de kampen van Tindouf verbleef, is naar Spanje gevlucht om aan een dwanghuwelijk te ontsnappen.