25 augustus 2019 - 17:00 - Wereld
Fatima beviel eerder deze maand van een baby in Frankrijk. De Marokkaanse verliet kort na de bevalling het ziekenhuis en sliep haar eerste nachten met haar zoontje op straat.
De jonge moeder kreeg hulp van meerdere verenigingen maar een onderdak vinden voor haar en haar baby blijkt een moeilijke missie. Afgelopen donderdag kon ze een kleine overwinning vieren. Ze kreeg via het noodplan voor woongelegenheid een hotelkamer toegekend. Daar mag ze de komende drie maanden samen met de kleine Llyes slapen.
Fatima dankt haar tijdelijke verblijfplaats aan het collectief Chabatz d’entrar. De 34-jarige vrouw die naar Frankrijk vertrok om te studeren en er haar Master behaalde, had haar hele toekomst gepland. Maar niets liep zoals verwacht.
De jonge moeder leeft nu helemaal alleen in het Franse Limoges, een stad die ze niet eens goed kent. De eerste dagen na de geboorte van Llyes sliep ze nabij het treinstation waar ook andere dakloze families zich hebben gevestigd.
In het ziekenhuis stelden de sociale diensten haar voor om haar baby bij een onthaalgezin te laten. Fatima weigerde maar kreeg te horen dat ze de foute beslissing had genomen. "Ze deden me begrijpen dat ik een slechte moeder was, ik heb er zoveel om gehuild...", aldus Fatima.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren