5 april 2015 - 13:06 - Marokko
Hicham Mansouri, lid van de Marokkaanse Vereniging van Onderzoeksjournalisten AMJI, is eerder deze week tot een gevangenisstraf van 10 maanden en een boete van 40.000 dirham veroordeeld. De activist werd schuldig bevonden aan "overspel met een getrouwde vrouw en het regelen van een prostitutiekamer".
Op 17 maart deden een tiental politieagenten een inval bij Mansouri thuis. Hij werd samen met zijn vriendin gearresteerd. De vrouw bleek niet officieel gescheiden te zijn ondanks dat ze niet meer met haar man woonde. Tijdens het proces vertelde de advocaat van Mansouri dat zij hem altijd had gezegd dat ze gescheiden was.
AMJI-oprichter Maati Monjib vertelde aan persagentschap EFE dat de autoriteiten het op zijn vereniging hadden gemikt en dat Mansouri een uitvlucht was. De vereniging werd in februari 2011 tijdens de Arabische Lente opgericht en ervaart sindsdien moeilijkheden met de autoriteiten.
In Marokko wordt overspel gestraft met maximaal een jaar gevangenis. Deze straf wordt echter enkel in zeer uitzonderlijke gevallen toegepast.
Een tweetal weken geleden was ook Mustapha Errik, belangrijke lid van de islamistische organisatie Al Adl Wal Ihssane, betrapt met een getrouwde vrouw en gearresteerd.
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie