4 januari 2025 , 08:00 - Fouad Badel - Sport
Ondanks de uitschakeling in de achtste finales van de Afrika Cup tegen Zuid-Afrika, kan 2024 de boeken in als een topjaar voor het Marokkaanse voetbal.
De nederlaag tegen Zuid-Afrika (0-2) in de achtste finales van de Afrika Cup in Ivoorkust zal de Marokkaanse fans nog wel even heugen. Maar de successen van andere Marokkaanse voetbalteams maken veel goed. Zo won het Marokkaanse zaalvoetbalteam voor de derde keer op rij de Afrika Cup. In de finale in Rabat werd Angola met 5-1 verslagen.
Lees ook: Hoe Marokko een voetbalgrootmacht is geworden
In september nam het team van bondscoach Hicham Dguig deel aan het WK zaalvoetbal. In de kwartfinale was het vijfvoudig wereldkampioen Brazilië te sterk. Eerder, in augustus, won Marokko brons op de Olympische Spelen in Frankrijk. In de kleine finale werd Egypte met 6-0 verslagen. Daarmee is Marokko na Nigeria, Kameroen en Ghana het vierde Afrikaanse land dat een medaille wint op het olympisch voetbaltoernooi.
Lees ook: "Marokko heeft de beste spelers ter wereld"
Nigeria is het meest succesvolle Afrikaanse land op de Olympische Spelen met goud in 1996, zilver in 2008 en brons in 2016. Kameroen won goud in 2000. Marokko evenaart met het brons de prestatie van Ghana, dat in 1992 brons won.
Afrika Cup: elk team krijgt eigen vijfsterrenhotel, Marokko breekt met traditie
Schaduw ’Groot-Marokko’ jaagt Spanje angst aan
Koning Mohammed VI bouwt nieuwe Royal Mansour in Tanger
Aardverschuivingen na noodweer, kustweg Tetouan-Al Hoceima geblokkeerd
Noodtoestand in Tetouan: stad vecht met zandzakken tegen vloedgolf
Zwaar noodweer eist 37 levens in Marokkaanse provincie Safi
Afrika Cup: elk team krijgt eigen vijfsterrenhotel, Marokko breekt met traditie
Arab Cup: Marokko kent finale-tegenstander, Saoedi-Arabië uitgeschakeld
Marokko lanceert plan voor "gezamenlijke voetbalcompetitie" Afrika-Europa
Marokko walst over Verenigde Arabische Emiraten, gaat naar finale
Marokko-Verenigde Arabische Emiraten: tijd en zenders Arab Cup-halve finale
Arab Cup: Hamdallah terug, Sektoui en Olăroiu starten strijd voor halve finale
Bilal El Khannouss: "Alles breken, in Duitsland én Afrika!"
Marouane Chamakh: "Wil dat Marokko wint, maar gun Algerije een super parcours"