17 september 2024 - 13:00 - Wereld
Een Marokkaans echtpaar uit Grabels, vlakbij Montpellier in Frankrijk, is veroordeeld tot gevangenisstraffen en boetes voor het uitbuiten van Marokkaanse landarbeiders.
De rechtbank achtte het koppel schuldig aan onder meer illegale arbeid, het in dienst nemen van mensen zonder werkvergunning, hulp bij illegaal verblijf en het onderwerpen van mensen aan mensonwaardige arbeidsomstandigheden.
Lees ook: Hoe Franse magnaat Marokkaans meisje tot slaaf maakte
De 54-jarige man kreeg een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee jaar en een boete van 15.000 euro. Zijn vrouw kreeg een voorwaardelijke gevangenisstraf van één jaar en een boete van 5000 euro. Daarnaast moet het echtpaar samen een boete van 99.000 euro betalen aan de sociale zekerheidsinstantie MSA voor niet-afgedragen premies, en moeten ze drie van de vier slachtoffers een schadevergoeding betalen van in totaal 113.823 euro.
Het stel ronselde tussen 2018 en 2021 zo’n twintig Marokkanen voor werk in Frankrijk. De man benaderde zijn landgenoten in Marokko en liet hen arbeidscontracten tekenen in ruil voor 12.000 tot 15.000 euro. Vervolgens haalde hij hen op van het vliegveld in Montpellier, huisvestte hen in zijn tweede huis en stelde hen ter beschikking aan groentetelers in de Vaucluse. Zijn vrouw regelde de administratieve kant van de zaak.
Lees ook: Rechtszaak in Parijs: Marokkaanse kinderen gedrogeerd en uitgebuit door Algerijnen
Het onderzoek naar deze zaak leidde in 2021 tot de aanhouding van zeven groentetelers uit Cavaillon, die ervan worden beschuldigd de Marokkaanse arbeiders te hebben geholpen op verzoek van het echtpaar. Zij ontkennen echter dat ze er geld voor hebben ontvangen. Slechts één persoon, de manager van het landbouwbedrijf in Cavaillon, werd vrijgesproken.
Toerist deelt gevaarlijke achtervolging taxichauffeur in Marokko
Tanger kampt met herhaalde bouwblunders
Emotioneel afscheid toerist van Marokko gaat viral (video)
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
De diplomatie van La Mamounia: hoe Marokko Europese politici bespioneerde
Vijf onbekende belastingvoordelen voor Marokkanen in het buitenland
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss