4 juni 2024 - 06:00 - Wereld
Een Marokkaans restaurant in Valencia, Spanje, is het mikpunt van hevige kritiek op sociale media nadat het vier mannen heeft uitgezet die regenboogvlaggenwaaiertjes bij zich hadden. De eigenaresse van het restaurant, Fatima, beweert dat de mannen haar religie beledigden door de waaiertjes op tafel te leggen en stuurde hen daarom weg.
De slachtoffers beschuldigden Fatima van homofobie en deelden hun ervaring op Google Reviews. "Ze joegen ons weg en schreeuwden dat we de familie vernietigen en naar de hel moesten gaan", aldus de mannen.
Lees ook: Homoseksuele Franse minister: Benkirane blundert
Fatima reageerde op de kritiek door de mannen te beschuldigen van "verwarring". Ze citeerde de Koran en beweerde dat homoseksuelen "een gruweldaad begaan die nog nooit eerder door iemand op de wereld is begaan". Volgens haar pleegden de vier mannen een "morele aanval" in haar restaurant, dat, naar haar zeggen, "geen plek is voor homoseksuele demonstraties". In een verklaring aan Levante-EMV benadrukte Fatima dat ze het recht heeft om "haar klanten te kiezen".
Lees ook: Marokko maakt zich zorgen over "toenemende invloed homoseksuelen"
De zaak heeft een storm van reacties op sociale media ontketend. Sommige gebruikers riepen op tot een boycot van het restaurant en drongen er bij de autoriteiten op aan om een wet tegen discriminatie op basis van seksuele geaardheid in te voeren. Anderen eisten de sluiting van het restaurant en de uitwijzing van de moslimeigenaren. Andere gebruikers wijzen de linkse politiek als "verantwoordelijk" voor deze situatie, omdat zij "Spanje volstoppen met immigranten wiens cultuur geen homoseksualiteit accepteert".
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens