29 juli 2024 - 10:30 - Marokko
Een groep jonge vrouwen is de toegang geweigerd tot een bekend Aziatisch restaurant in Rabat omdat ze een hijab droegen. De vrouwen hadden gereserveerd voor een diner, maar werden bij de ingang tegengehouden.
De Marokkaanse journalist Mohammed Oumoussi deelde op Facebook dat zijn dochter samen met vriendinnen uit Frankrijk, Canada en de Verenigde Staten een tafel had geboekt in het restaurant in de wijk Bir Kacem. Vier van haar vriendinnen, die een hijab droegen, mochten echter niet naar binnen. Oumoussi noemt dit een flagrante schending van vrijheden en mensenrechten.
Lees ook: Marokko: restaurant weigert winnares Masterchef wegens hoofddoek (video)
De vrouwen waren verbijsterd toen het restaurant hen vroeg hun hijab af te doen voordat ze naar binnen mochten, vertelt de journalist. Een lid van de koninklijke familie, dat op dat moment in het restaurant aanwezig was, kwam tussenbeide en dwong de restauranteigenaar om zijn excuses aan te bieden aan de vrouwen. De jonge vrouwen besloten desondanks om ergens anders te gaan eten.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt