11 januari 2021 - 18:40 - Marokko
Het Marokkaanse paspoort staat op de 79ste plaats in de jaarlijkse ranglijst van ’s werelds krachtigste reisdocumenten. Het behoudt zijn plaats van het op één na sterkste paspoort in de Maghreb.
Volgens de ranglijst van het Britse adviesbureau Henley & Partners, staat het Marokkaanse paspoort op de 79e plaats van 199 in de wereld, waardoor Marokkanen zonder visum naar 64 bestemmingen kunnen reizen. De Henley Passport Index onderzoekt in totaal 199 paspoorten tegen 227 reisbestemmingen.
Het Marokkaanse paspoort ligt ver voor op het Algerijnse paspoort, dat op de 92ᵉ plaats van de wereldranglijst staat met 51 visumvrije bestemmingen en achter het Tunesische paspoort dat op plek 74ᵉ staat met 71 bestemmingen. Het Mauritaanse paspoort staat op de 84e plaats in de wereld en dat stelt zijn burgers in staat om zonder visum naar 59 landen te reizen.
Het Japanse paspoort blijft het machtigste ter wereld en biedt de mogelijkheid om zonder visum naar 191 landen te reizen. Daarna volgen op de 2e plaats Singapore met 190 bestemmingen en Duitsland op de 3e plaats met 189 bestemmingen.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt