Zoeken

Marokkaans leger krijgt miljoenen van Amerika

31 juli 2016 - 12:15 - Economie

Geschreven door Laila A.

De Verenigde Staten hebben voor het jaar 2017 een financiële hulp van 33 miljoen dollar aan het Marokkaans leger toegekend.

Volgens Al Massae werd de donatie deze week bekendgemaakt door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse zaken. Het geld zal worden gebruikt in de strijd tegen het terrorisme en het behoud van de stabiliteit.

De krant herinnert er aan dat de Verenigde Staten in 2014 al 92 miljoen dollar aan Marokko hadden toegekend. Vorig jaar daalde deze bijdrage naar slechts 7 miljoen en dit jaar naar 6 miljoen dollar.

Tunesië, Egypte en Jordanië zijn de Arabische landen aan wie Amerika het meest doneert voor de modernisatie van het leger.

Lees meer

Marokkaanse politie krijgt hulp van de Verenigde Staten

De Verenigde Staten hebben de financiële hulp die aan de Marokkaanse politie werd beloofd als onderdeel van de samenwerking tussen de twee landen naar boven herzien.

VS doneert 94 miljoen dollar aan Marokko, maar waarom?

De Verenigde Staten hebben vorige week een donatie van 94 miljoen dollar aan Marokko toegekend.

Amerika rust Marokkaanse legervoertuigen uit voor 405 miljoen dollar

Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft de ondertekening van een contract van 405 miljoen dollar voor de uitrusting van Marokkaans legermaterieel bekendgemaakt.

Marokko krijgt 28 miljoen van Amerika voor hervorming gevangenissysteem

De Verenigde Staten hebben drie miljoen dollar extra aan Marokko toegekend voor de hervorming van het gevangenissysteem. De totale hulp bedraagt nu 7,1 miljoen dollar.

Handel tussen Marokko en Israël blijft toenemen

De handel tussen Marokko en Israël heeft 52,3 miljoen dollar bereikt. Dat meldt het Israëlisch statistiekbureau BCS.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team