Marokkaans leger krijgt miljoenen van Amerika
De Verenigde Staten hebben voor het jaar 2017 een financiële hulp van 33 miljoen dollar aan het Marokkaans leger toegekend.
- Marokko
De Verenigde Staten hebben een financiële hulp van 7 miljoen dollar aan het Marokkaans leger toegekend voor het jaar 2016.
Volgens Al Massae had de Amerikaanse administratie vorig jaar een identiek bedrag aan de Royal Armed Forces gedoneerd.
Tunesië, dat grote veiligheidsproblemen ervaart, met name door de hoge terroristische dreiging, zal 20 miljoen dollar ontvangen. En aan Egypte, bekende bondgenoot van Amerika, hebben de Amerikaanse autoriteiten bijna een miljard dollar beloofd.
Lees meer
De Verenigde Staten hebben voor het jaar 2017 een financiële hulp van 33 miljoen dollar aan het Marokkaans leger toegekend.
De Verenigde Staten zijn dit jaar minder gul geweest met Marokko. Washington heeft het bedrag van zijn militaire hulp aan Rabat met 2 miljoen dollar verlaagd.
Het Marokkaans leger heeft een overeenkomst van 38 miljoen dollar gesloten met een Amerikaanse wapenfabrikant voor de aankoop van thermische raketten.
Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft de ondertekening van een contract van 405 miljoen dollar voor de uitrusting van Marokkaans legermaterieel bekendgemaakt.
De Afrikaanse Ontwikkelingsbank heeft maandag in Rabat een lening van 132 miljoen dollar aan Marokko goedgekeurd. Het geld zal het ’Marokko Groen Plan’ financieren.