11 juni 2020 - 21:20 - Marokkanen in het buitenland
Adil Saksak en zijn gezin hebben in het Canadese Quebec een schadevergoeding van 23.000 dollar toegekend gekregen na jarenlang tussen de ratten te hebben gewoond.
Het gezin verliet Marokko voor Quebec in 2010. Bij hun aankomst vond Adil een klein appartement in de wijk Villeray voor een maandelijkse huur van 1090 dollar.
In 2017 liep het echter mis toen plots schimmel en knaagdieren in het appartement opdoken, gevolgd door drie waterinfiltraties veroorzaakt door een kapot waterafvoer in het appartement boven hen. Ook waren er elektriciteits- en verwarmingsproblemen.
De eigenaar van het appartement weigerde het nodige te doen waarop Adil Saksak naar de autoriteiten stapte. Hij kreeg gelijk en de verhuurder werd gedwongen om het appartement op te knappen. De familie Saksak werd zes weken lang in een hotel ondergebracht.
Bij hun terugkeer in de woning bleek maar weinig te zijn gedaan. De waterboiler werkte nog steeds niet en afvalwater van de bovenverdieping druppelde in de slaapkamer van de ouders. De eigenaar eiste bovendien dat ze de huur zouden betalen voor de periode die ze in een hotel doorbrachten.
Le Journal de Montreal bericht dat de Huisvestingsdienst van Quebec opnieuw gelijk gaf aan het Adil Saksak en de eigenaar tot de betaling van een vergoeding van 23.000 dollar heeft veroordeeld.
Marokko-Israël: kinderziekenhuizen gaan samenwerken
Coronavaccin: Marokko wijzigt strategie voor 85-plussers
In Tanger gearresteerde homo’s riskeren drie jaar celstraf
Marokko: gendarme vervolgd voor "onzedelijke video"
Schietpartij Marrakesh: proces in hoger beroep uitgesteld
Strenge celstraf voor Europese Marokkaan die grensovergang Sebta forceerde
Tientallen Marokkanen gestrand in Sète door coronamaatregelen
Marokkaanse consulaten: afspraken online regelen
Italië: tragische dood van Mustapha, de dakloze Marokkaan die alles verloor
Toename geldtransfers wereld-Marokkanen uitgelegd
Kiesrecht voor Marokkanen in het buitenland komt dichterbij
Marokkaans Nederlandse slachtoffers vastgoedfraude in Selouane stappen naar de rechter
Wereld-Marokkanen stuurden 67 miljard dirham naar Marokko in 2020
Onderzoek naar dienstverlening van Marokkaanse consulaten