22 april 2020 - 16:00 - Marokkanen in het buitenland
Said Akjour overleefde de aanslag op de Grote moskee van Quebec op 29 januari 2017 en helpt nu zelf bejaarde mensen tijdens de coronavirus epidemie in Canada.
"Ik heb geluk, ik kan naar buiten en gaan werken. Ik kan iets betekenen. Ik probeer tijd door te brengen met bejaarde mensen die hun geliefden niet kunnen zien. Ik probeer degenen te helpen die opnieuw leren lopen. Het doet me veel goed.", zegt Said aan La Presse.
De 47-jarige man verliet Marokko in 2007 om zich in Quebec te vestigen. Hij studeerde bedrijfsbeheer toen zijn opleidingscentrum door de coronavirus epidemie werd gesloten. Said besloot toen om iets te doen voor de gemeenschap. Hij koos ervoor om zijn tijd te besteden aan senioren die door de sanitaire crisis geïsoleerd raakten.
De veertiger is socioloog van opleiding en werkte in Marokko als leraar. Tien jaar geleden begon hij als begeleider voor senioren te werken. Op 29 januari 2017 ontsnapte hij aan de dood tijdens de aanslag op de Grote Moskee van Quebec. Hij kreeg toen een kogel in zijn schouder.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora