25 mei 2025 - 17:10 - Wereld
Een overtocht van Almería naar de Spaanse enclave Melilla in Noord-Marokko is maandag 20 mei uitgelopen op een tragedie. Een jonge Marokkaan, woonachtig in Melilla, sprong van de ferry "Volcan de Timanfaya" van rederij Armas en maakte zo een einde aan zijn leven.
Familiebronnen bevestigen dat een opeenstapeling van psychische en familiale problemen hem tot deze wanhoopsdaad dreef. De jongeman worstelde al langer met zware levensomstandigheden en aanhoudende spanningen binnen zijn familie. Deze problemen hadden zijn mentale welzijn ernstig aangetast. Zijn wanhoop was zo groot dat hij kort voor zijn sprong nog een familielid belde.
Lees ook: Passagier vermist na val van veerboot bij Melilla
In dat laatste, hartverscheurende telefoongesprek kondigde hij zijn intentie om te springen al aan. Hij vertelde dat hij de druk en de problemen niet langer aankon. Deze noodkreet werd mogelijk onderschat of niet serieus genoeg genomen.
Lees ook: Marouan nam jaar geleden de veerboot maar kwam nooit aan
Dagen na het drama heerst er nog steeds grote shock en verdriet bij familie en vrienden. Rederij Armas, de eigenaar van de "Volcan de Timanfaya", heeft nog geen enkele verklaring afgegeven over het incident.
Worstel jij met zelfmoordgedachten of maak jij je zorgen om iemand anders? Bel 0900-0113 of chat anoniem via www.113.nl
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip