24 juli 2012 - 12:50 - Marokko
Een man die schendende beelden van de profeet Mohammed op zijn Facebook had gepubliceerd, is op woensdag gearresteerd in Sidi Moumen te Casablanca.
De 22-jarige arbeider, had de godslasterlijke beelden vergezeld van beledigingen tegen de profeet Mohammed.
Bij het doorzoeken van zijn huis, heeft de politie de harde schijf van zijn computer in beslag genomen, waarop beelden van een schaap, een ezel, een aap en een vrouw, en een foto van de Koran in brand, werden ontdekt.
Ondervraagd door de politie, zei de man te zijn beïnvloed door auteurs als Darwin en boeken die hij op het internet had gevonden. Later vertelde hij dat hij een atheïst was.
Correspondenties met mensen uit de Golflanden werden ook ontdekt in het huis van de man die regelmatig geld ontving uit het buitenland.
De man is in voorlopige hechtenis gezet in de Oukacha gevangenis, op beslissing van de rechtbank in Casablanca.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd