Zoeken

Marokkaan krijgt 40.000 pond wegens onterechte detentie in Engeland

24 juli 2017 - 16:10 - Wereld

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Ondanks meerdere veroordelingen in Engeland en een aantal nog onbehandelde zaken heeft een Marokkaan 40.000 pond schadevergoeding ontvangen voor onterechte detentie.

Khalid Belfken, een bekende drugsverslaafde, woont al ruim 10 jaar illegaal in Engeland en werd er herhaaldelijk veroordeeld voor drugshandel, inbraak, diefstal, bezit van wapens en geweld tegen politieagenten.

Zijn uitzetting werd zes keer door de Britse justitie bevolen maar Marokko weigert hem terug te nemen. De nu 27-jarige Belfken werd als gevolg tussen 2016 en mei 2017 vastgehouden in afwachting van zijn uitzetting.

Het is juist deze periode die als veel te lang werd beschouwd door de rechter en Belfken een schadevergoeding van 40.000 pond opleverde. De Britse minister van Binnenlandse Zaken, Amber Rudd, bevestigde dat Belfken zolang vasthouden onwettig was gezien het feit dat er geen mogelijkheid was om hem in een redelijke periode het land uit te zetten.

Lees meer

Lichaam vermiste Marokkaan in Spanje teruggevonden

Het lichaam van een vermiste Marokkaan werd eerder deze week in een verlaten huis in het Spaanse Valencia teruggevonden.

Kwade Marokkaanse gevangene stuurt dode kakkerlak naar Spaanse rechter

Karim Abdeslam Mohamed heeft een originele manier gevonden om over de omstandigheden waarin hij en zijn medegevangenen in Spanje leven te klagen.

Griekenland moet Marokkaanse tienermigranten vergoeden

Griekenland is door het Europees Hof voor de Rechten van de Mens veroordeeld tot de betaling van een schadevergoeding aan negen tienermigranten, waaronder een Marokkaan.

Marokkaan schrijft boek over misbruiken in Italiaanse cel en wordt uitgezet

Rachid A. bracht ruim negen jaar in gevangenissen in Italië door en schreef een boek over de misbruiken in de Italiaanse cel. Het land wil hem nu naar Marokko uitzetten.

Italië zet van terrorisme verdachte Marokkaan uit

De Italiaanse autoriteiten hebben de uitzetting van een Marokkaan aangekondigd. De man wordt van apologie van het terrorisme beschuldigd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team