5 april 2014 - 20:58 - Cultuur
Kamal Redouani, Marokkaanse verslaggever en documentairemaker, heeft in Vancouver de "Rising Star Award" gekregen voor een documentaire over de Islam.
Tijdens het Canada International Film Festival kende de documentaire "Islam tegen Islam: onderzoek naar een nieuwe oorlog" groot succes.
De film van Kamal Redouani werd co-geproduceerd door Canal Plus en gaat over het conflict tussen soennieten en sjiieten.
Het Canada International Film Festival is één van de grootste onafhankelijke filmfestivals ter wereld. Dit jaar werden films uit meer dan 90 landen getoond.
Lees meer
De Marokkaanse modeontwerper Hamza Guelmouss heeft de Elle Rising Star Design Awards 2015 gekregen voor zijn collectie geïnspireerd op de film The Road van John Hillcoat.
De volgende aflevering van Star Wars zal deels in Marokko worden gemaakt. Badass Digest meldt dat het begin van de opnames in Marokko op 14 mei gepland staat.
De Turkse film ’Patika’ van filmmaker Onur Yağız heeft de 11e editie van het filmfestival van Imouzzer Kandar gewonnen.
Marokkaanse activiste Fatima Khouchoua is genomineerd voor de Women 4 Africa Award van de gelijknamige Britse NGO.
De documentaire "Tinghir-Jeruzalem: de echo’s van de Mellah" van filmmaker Kamal Hachkar, zal concurreren op het Amazigh filmfestival Issni N’Ourgh van Agadir (26-30 september).
Marokkaanse zangeres Ibtissam Tiskat heeft de Glamorous Female Award 2015 van Fox Midden-Oosten gewonnen.
De opnames van de nieuwe superproductie ’David and Goliath’, zullen begin volgende maand in Marokko, Tunesië en Algerije van start gaan.
De vertoning van Salvation Army, film van Abdellah Taia, tijdens de 15e editie van het Nationaal Filmfestival van Tanger, zorgt opnieuw voor controverse in Marokko.
Clint Eastwood gaat zijn volgende film ’American Sniper’, over enkele weken in de Marokkaanse steden Rabat en Salé opnemen. Dat melden Amerikaanse media.
Amerikaanse acteur en filmmaker Tom Hanks begint aanstaande donderdag in Marokko met de opnames van zijn nieuwe film ’A Hologram for the King’.