30 juni 2014 - 11:59 - Marokko
Mohamed Zoujani, jonge Marokkaan uit Berkane, is in beroep veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf voor het versturen van een sms waarin hij waarschuwde dat Koning Mohammed VI tijdens zijn komende staatsbezoek aan Rusland gevaar zou lopen.
Volgens persbureau AFP stond er in het berichtje dat Zoujani naar verschillenden mensen verstuurde: "De Koning is in gevaar in Rusland". De jongeman werd begin juni aangehouden en in eerste aanleg tot 6 maanden gevangenis veroordeeld, een straf dat vorige week door het Hof van Beroep werd bevestigd.
Mohamed Zoujani werd schuldig bevonden aan "vernedering van de overheid met valse informatie". Hij ontkent echter het bericht te hebben verzonden en is sinds 9 juni in hongerstaking.
Zijn broer Mamdouh vertelde aan AFP dat het mobieltje kort voordat het bericht werd verstuurd was gestolen. Ook zou zijn 28-jarige broer doodsbedreigingen hebben ontvangen.
Koning Mohammed VI werd afgelopen 10 juni in Rusland verwacht maar zijn staatsbezoek werd toen uitgesteld naar na de Ramadan. Over de reden van het uitstel werd niet gecommuniceerd.
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko