30 oktober 2014 - 11:20 - Wereld
Een rechtbank in het Amerikaanse Connecticut heeft een Marokkaan tot een gevangenisstraf van 2 jaar veroordeeld. De man stond terecht omdat hij aanslagen met drones plande op de Harvard University en federale gebouwen.
Het Openbaar ministerie had de maximale straf van 5 jaar geëist tegen de Marokkaanse El Mahdi Semlali Fathi.
De 27-jarige Marokkaan was in april gearresteerd door FBI agenten nadat hij had gepocht over zijn training in Afghanistan om aanslagen te plegen.
Tijdens zijn proces pleitte Fathi schuldig aan verraad. Hij hoopte op die manier asiel te verkrijgen in de Verenigde Staten omdat hij in Marokko zou worden vervolgd.
El Mahdi Semlali Fathi zal de overige 15 maanden van zijn straf in de Verenigde Staten uitzitten. Daarna wordt hij naar Marokko teruggestuurd.
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko