24 januari 2015 - 21:51 - Nederland
Een 27-jarige Nederlandse Marokkaan die in oktober werd gearresteerd, zou aanslagen hebben gepland tegen Nederlandse politieagenten en soldaten.
Donderdag vond een pro-formazitting plaats in Rotterdam. Mohamed B. zou trouw hebben gezworen aan de terreurorganisatie Islamitische Staat, aldus het gerecht.
De verdachte zou de aanslagen net na de zomervakantie in Amsterdam zijn beginnen voorbereiden. Volgens de justitie probeerde hij toen wapens te bemachtigen. Hij werd echter aangehouden voor hij zijn plannen kon uitvoeren.
In de spullen van de jongeman werd onder meer een handleiding voor het maken van een bom gevonden. Ook stond er dat de politie of het leger mogelijke doelwitten waren. Er werd eveneens een brief gevonden "van de volgelingen van de islamitische staat aan de Nederlandse regering" waarin onder meer stond dat als het land deel zou nemen aan de "duivelse coalitie tegen de staat (...) bij Allah dan zullen uw dagen zwart zijn".
Lees meer
Een Nederlandse Marokkaan is in Marrakech gearresteerd in verband met de recordvangst cocaïne van afgelopen september in Marokko.
De nieuwe politiedienst BCIJ heeft maandag zes leden van een terroristische cel in het noord-Marokkaanse Selwane gearresteerd.
Een Marokkaan behoort tot de terreurverdachten die donderdag in het Belgische Verviers werden doodgeschoten. Redwane Hajaoui was naar België teruggekeerd na een verblijf in Syrië.
Een 18-jarige Marokkaan is in Spanje gearresteerd nadat hij ’Allah Akbar’ en ’Jullie gaan allemaal sterven’ riep.
Abdelhamid Abaaoud, Belg van Marokkaanse afkomst gekend als Abou Omar Soussi, wordt ervan verdacht het brein te zijn achter de terreurcel die donderdag in België werd opgerold.
Saoedi-Arabië heeft een 27-jarige Marokkaan veroordeeld tot amputatie van zijn rechterhand voor diefstal.
Regisseur Abdelkarim El-Fassi heeft een schokkend filmpje gemaakt waarin Nederlandse kinderen zich verontschuldigen voor recente terreurdaden. Hun gevoel van eigenwaarde,...
De Nederlandse autoriteiten hebben de arrestatie aangekondigd van een man van Marokkaanse afkomst die een terroristische aanslag voorbereidde.
De nieuwe antiterreurpolitie BCIJ heeft in Agadir een terreurcel opgerold dat aanslagen plande tegen bekende Marokkanen. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse zaken.
De Spaanse politie heeft eerder deze week twee Spaanse terreurverdachten gearresteerd. Beiden worden ervan verdacht aanslagen te hebben gepland voor Daesh.