5 maart 2021 - 20:20 - Wereld
Mohamed, een Marokkaan die in Barcelona woont, wist niet dat zijn arrestatie afgelopen maandag ervoor zou zorgen dat hij op de voorgrond zou komen in de media. Van de ene dag op de andere werd de man beroemd dankzij een toevallige ontmoeting met de voorzitter van de Catalaanse club, Josep Mario Bartomeu, op een politiebureau.
Mohamed werd maandagavond aangehouden toen hij demonstreerde tegen de arrestatie van de Spaanse rapper Pablo Hassel en kwam oog in oog te staan met de voorzitter van de voetbalclub van Barcelona.
In een verklaring op radio Onda Zero zegt Mohamed: "Ik wist niet dat Bartomeu op het politiebureau was toen ik aankwam. Ik wachtte op mijn spullen toen heel relaxed vertrok. Ik vroeg hem toen om een foto, en de video ging heel snel de wereld rond". De video werd meer dan 1 miljoen keer bekeken.
Josep Mario Bartomeu wordt in verband met het Barçagate-schandaal vervolgd voor het verduisteren van ongeveer 1 miljoen euro van zijn club. Daarnaast wordt hij ook beschuldigd van het financieren van online haatcampagnes tegen onder meer Messi en Gerard Piqué.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België