28 juli 2022 - 19:40 - Marokko
De Marokkaanse regelgevende instantie voor telecommunicatie (ANRT), heeft Itissalat Al-Maghrib een nieuwe boete opgelegd voor de ontbundeling van het aansluitnet, waarvoor het bedrijf in 2020 werd veroordeeld. De exploitant zal 2,45 miljard dirham moeten betalen.
Twee jaar geleden vaardigde ANRT een reeks "dwangbevelen" uit om de exploitant onder meer te dwingen het proces van ontbundeling van het aansluitnetwerk te versnellen. Een zaak waarin Maroc Telecom een boete van 3 miljard dirham opgelegd kreeg, wegens misbruik van zijn machtspositie.
Lees ook: Itissalat Al Maghrib: toename klanten ondanks gezondheidscrisis
Bij niet-naleving van een aantal van de bevelen werd een boete opgelegd die kon oplopen tot "4 miljoen dirham" per dag vertraging. In reactie daarop heeft het bedrijf via een persbericht laten weten dat ze nota heeft genomen van "de beslissing van het beheerscomité van het ANRT, met betrekking tot de vereffening van de boete die hen is opgelegd in het kader van de beslissing van 17 januari 2020 inzake de ontbundeling".
Lees ook: Marokkanen boycotten providers na blokkeren WhatsApp en Viber
Het bedrag van de dwangsom is vastgesteld op 2,45 miljard dirham en is per 30 juni jongstleden volledig opgenomen in de rekeningen, aldus de exploitant. Maroc Telecom heeft 30 dagen om beroep aan te tekenen bij het Hof van Beroep van Rabat.
Marokkaan verdacht van drugssmokkel vrijgelaten: "Ik leef een nachtmerrie"
Spanje op scherp door militaire herbewapening Marokko
Sofyan Amrabat verrast door cadeau van fan (video)
Verloren telefoon leidt tot ontdekking grote drugssmokkel uit Marokko
Marokkaan zorgt voor chaos op luchthaven Mallorca (video)
Nieuwe The Marvels-film deels opgenomen in Marokko
Mocro Maffia: nieuwe onthullingen in Nederland
Marokko dient klacht in tegen twee Franse kranten
Marokko geeft werkelijke reden voor uitzetting Franse journalisten
Moulay Rachid vooraan op begrafenis Aïcha El Khattabi (video)
Meisjes in gevaar na aardbeving in Marokko?
Schandaal in Casablanca: Palestijn gezocht, Marokkaanse gearresteerd
Impasse in de Sahara: Marokko en Polisario onwrikbaar
Marokko start aanleg nieuwe snelweg