20 juni 2022 - 09:00 - Marokkanen in het buitenland
In de twee eerste dagen van Operatie Marhaba, die op 15 juni van start ging, hebben in totaal 11.096 Marokkanen uit Europa en 3543 voertuigen de oversteek gemaakt van Spanje naar Marokko. Dat blijkt uit gegevens van het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
Operatie Marhaba regelt de heen- en terugreis van de Marokkaanse diaspora, die tijdens het zomerseizoen vanuit verschillende Europese landen naar het het koninkrijk reist. In de twee eerste dagen van de zomeroperatie staken 7444 wereld-Marokkanen met 2839 voertuigen vanuit Algeciras de Straat van Gibraltar over naar Marokko.
Lees ook: Marokkaanse diaspora: afschaffing tolheffing op wegen in Spanje
Via Almeria namen 931 in het buitenland wonende Marokkanen en 373 voertuigen de boot naar het koninkrijk en vanuit Tarifa reisden 2001 in het buitenland wonende Marokkanen naar het koninkrijk. In de havens van Malaga en Motril (Granada) werden respectievelijk 696 personen en 126 voertuigen geregistreerd en 22 personen met 11 voertuigen.
Lees ook: Malaga: 100.000 wereld-Marokkanen en 20.000 voertuigen verwacht
Alleen al op donderdag, de tweede dag van Operatie Marhaba, reisden 2031 wereld-Marokkanen met 509 voertuigen van Algeciras naar Sebta en 1834 mensen en 946 voertuigen vanuit dezelfde stad naar Tanger. Van Almeria naar Nador maakten 214 wereld-Marokkanen en 115 voertuigen de oversteek, tegenover 84 voertuigen van Tarifa naar Tanger, 64 van Almería naar Melilla en 2 van Motril naar Nador.
Marokkaanse actrice onder vuur door outfit op filmfestival (foto’s)
Marokkaanse Nederlander staat terecht in Marokko voor doodrijden gendarme
Grote fraudezaak gericht op Marokkanen ontdekt in Sebta
Prijsexplosie tomaten in Marokko: de oorzaken begrijpen
Marokko, draaischijf voor Chinese auto-industrie in Europa
Jamal Ben Saddik: van kickbokser tot buschauffeur (foto)
Sète: veerboot naar Marokko groot succes
Van Marokko tot België: het tragisch verhaal van Omar Benchamsy
Huisvestingshulp: programma gepresenteerd aan Marokkaanse diaspora
Gearrangeerd huwelijk Marokkaans koppel verandert in nachtmerrie
Goed nieuws voor klanten GNV
Marokkanen uit Europa hekelen "douanefraude" in Tanger Med
Veel emotie bij hereniging Marokkaanse broers na 15 jaar
Marokkaanse Nadia Bothorel aan het roer van C&A Frankrijk