11 mei 2021 - 18:20 - Wereld
De Israëlische en Marokkaanse ambassades in Madrid hebben maandag een bijeenkomst georganiseerd om het Joodse Pesach-feest en het einde van de maand Ramadan te vieren. Het is de eerste gezamenlijke viering sinds Marokko en Israël afgelopen december de betrekkingen hebben genormaliseerd.
De broederlijke viering van zowel Eid ul-Fitr als het Joodse Pesach-feest werd gehouden in Casa Sefarad-Israel in Madrid. Het is de bedoeling dat door deze bijeenkomst niet alleen de betrekkingen tussen Marokko en Israël er op vooruit gaan, maar ook een verbetering van de verstandhouding van beide landen met Spanje.
Na Bahrein, de Verenigde Arabische Emiraten en Soedan, is Marokko het vierde Arabische land dat de banden met Israël heeft genormaliseerd. In Israël vieren de Marokkaanse joden tijdens Pesach, het feest Mimouna. Een typisch Maghrebijnse traditie die in ook in Israël populair is geworden door de Joods-Marokkaanse diaspora.
Onder de Joden in Marokko is het een traditie om tijdens Pesach mensen van alle verschillende geloven thuis te ontvangen en ze te trakteren op brood, honing, boter, dadels en noten.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen