1 mei 2015 - 12:43 - Wereld
Twee Marokkaanse Nederlanders zijn door de rechtbank van Amsterdam tot levenslang veroordeeld voor de dubbele liquidatie in de Staatsliedenbuurt eind 2012.
Adil A. (26) en Anouar B. (34) schoten in december 2012 twee mensen dood. De slachtoffers zijn Youssef Lkhorf (28) en Saïd el Yazidi (21), ook van Marokkaanse afkomst.
De verdachten werden streng gestraft, mede omdat ze ook op twee motoragenten schoten. Ze gingen zo koelbloedig te werk dat er weinig kans is op verbetering en er dus geen plaats meer is voor hen in de samenleving, aldus de rechtbank.
Het doelwit van de schutters was Benaouf A., maar die wist te ontkomen. Hij had meer geluk dan Youssef Lkhorf en Saïd el Yazidi die bij hem in de auto zaten.
Na de schietpartij probeerden de daders weg te vluchtten. Twee motoragenten zetten de achtervolging maar werden met automatische wapens beschoten. Zij wisten net op tijd achter hun motoren te duiken om de kogels te ontwijken.
Aanleiding tot de schietpartij zou een conflict tussen drugsbendes zijn. In dezelfde zaak was Hamza Belhadj in Tanger tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Belhadj vluchtte kort na de schietpartij naar Marokko, waar hij in juni 2013 op de luchthaven van Tanger werd gearresteerd.
Ibtissam Tiskat verrast fans met huwelijk (foto)
Stranden Nador en Al Hoceima afgekeurd voor zwemmen
Auto in ravijn door mist op kustweg Al Hoceima
Celstraf voor Marokkaan na Gaza-kritiek op Saudi-Arabië
Marokkaanse cannabistruck gestolen, eigenaar waarschuwt zelf politie
Oumi Rayane zet journalist op zijn plaats (video)
Marokkaanse cannabistruck gestolen, eigenaar waarschuwt zelf politie
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko