6 april 2012 - 16:00 - Marokko
Mehdi Moujahid, 19-jarige student, werd in januari aangehouden tijdens een handbalwedstrijd tussen Marokko en Tunesië, omdat hij een spandoek bij zich had waarop "3acha acha3b" (Leve het volk) was geschreven.
Het proces van Mehdi Moujahid, voorlopig vrijgelaten, is sinds zijn aanhouding al tweemaal uitgesteld, zonder dat daar een reden voor werd gegeven.
De slogan is inmiddels één van de populairste leuzen geworden in Marokko. Sociale netwerken, protestbewegingen en zelfs artiesten gebruiken het continu. Niet één demonstratie verloopt zonder dat er "3acha acha3b" wordt geroepen.
"Leve het volk" is geen verboden uitdrukking, maar het schrikt de Marokkaanse regering af omdat het een vrijheidsgevoel geeft volgens 20-februari activisten. "Leve het volk" bestrijdt "Leve de koning", omdat "het de eis is van het recht op leven, en het recht om te leven als personen, niet als onderdanen".
Marokkaans elftal wacht op Hakim Ziyech
Rabat sloopt luxe villa’s
Sofiane Boufal reageert op berichten over zijn moeder
Wie is Sheikha Mahra, de prinses die French Montana’s hart veroverde?
Met ’bloed’ besmeurde haatbrief jaagt moskeeën Nederland angst aan
Marokkaanse bouwt vastgoedimperium dankzij zwembad in Los Angeles
Rabat sloopt luxe villa’s
Goud wordt onbetaalbaar voor Marokkanen
Marokkaanse stad is dé kerstbestemming voor Amerikanen
Ryanair kijkt naar Marokko voor megaproject
Machtsstrijd op eliteschool Al Akhawayn in Marokko
Café’s Tanger onder vuur: kakkerlakken en slechte service
Schokkend! Duitse pedofiel Tanger kreeg hulp van vader slachtoffer
Grootste dammenbouwer van Marokko aan de slag in Driouch