Zoeken

Langgezochte drugsbaron Ameur Mansouri in file opgepakt tijdens vakantie

5 oktober 2025 - 09:00 - Wereld

©

De lange vlucht van Ameur Mansouri, een van de meestgezochte drugshandelaren van Frankrijk, is op een opmerkelijke wijze beëindigd. De 49-jarige crimineel werd donderdag gearresteerd door de recherche- en interventiebrigade (BRI) van Versailles. De arrestatie vond plaats in het 15e arrondissement van Parijs, toen zijn voertuig klem kwam te zitten in een file. Het parket van Parijs heeft de aanhouding van Mansouri bevestigd. Hij stond al jaren in het vizier van het Centraal Bureau voor de bestrijding van verdovende middelen (OFAST) en werd gezocht voor gijzeling en drugshandel.

Mansouri, die door rechercheurs als ’ongrijpbaar’ werd bestempeld, begon zijn criminele loopbaan al in de jaren negentig met de import van cannabishars uit Marokko. De veertiger groeide uit tot een onmisbare speler in de drugshandel in de regio Île-de-France. Hij was de voornaamste leverancier van diverse verkooppunten, met name in de Hauts-de-Seine. Een politiebron omschreef hem tegenover Le Parisien als "vrij onafhankelijk".

Lees ook: Drugsbaron Moussa opgepakt na pronkhuwelijk in Nador

Zijn eerste veroordeling in 2006 tot vijf jaar gevangenisstraf weerhield hem er niet van zijn activiteiten na zijn vrijlating uit te breiden. Ameur Mansouri nam de leiding over de organisatie en besloot in 2012 naar Marokko te verhuizen om aan de politie te ontkomen. Vanuit het koninkrijk bleef hij zijn zaken in de regio Parijs aansturen. Een klein, lokaal team zorgde voor de distributie in Île-de-France en in zijn oude wijk La Solidarité.

Na tien jaar zijn handel vanuit Marokko te hebben beheerd, keerde de crimineel terug naar Frankrijk, naar verluidt om zaken te regelen en zijn jongere broer en zus, die eveneens waren veroordeeld wegens drugshandel, te zien. Hij gebruikte tijdens zijn verblijf in hotels valse papieren. In de tussentijd werd hij bij verstek tweemaal door de Franse justitie veroordeeld, in oktober 2017 en december 2023, tot respectievelijk negen en vijftien jaar cel, inclusief een arrestatiebevel.

Lees ook: Val van drugsbaron Younes El Ballouti, opgepakt in shishacafé in Tanger

Na dertien jaar vluchten werd hij uiteindelijk gearresteerd door de BRI van Versailles. Een gerechtelijke bron liet weten dat de arrestatie zonder verzet verliep: "Hij werd omsingeld, onder schot gehouden en overmeesterd. Hij toonde zich een "eerlijke speler" door geen weerstand te bieden." De crimineel van Marokkaanse afkomst zal worden voorgeleid aan een rechter van het parket van Parijs, in afwachting van de tenuitvoerlegging van de twee gevangenisstraffen die hij nog moet uitzitten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team