13 december 2020 - 17:40 - Wereld
In navolging van andere Arabische leiders heeft ook de kroonprins van de Verenigde Arabische Emiraten, Mohammed bin Zayed al-Nahyan, de normalisatie van de betrekkingen tussen Marokko en Israël geprezen.
Via sociale media verklaarde Mohammed bin Zayed al-Nahyan dat deze beslissing "een soevereine maatregel is ter ondersteuning van de gemeenschappelijke zoektocht naar stabiliteit, welvaart en rechtvaardige en duurzame vrede in de regio".
Marokko is het zesde Arabische land dat de betrekkingen met Israël normaliseert sinds de oprichting van de Joodse staat in 1948. Egypte was het eerste land dat dit deed in 1979, daarna volgde Jordanië in 1994 en dit jaar hebben de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein en Soedan de betrekkingen met Israël genormaliseerd.
Sinds de tweede helft van oktober 2020 zijn er weer directe vluchten tussen Israël en de Emiraten. Ook leidde de normalisatie tot een historische overeenkomst tussen de internationale zender i24News en het mediabedrijf Abu Dhabi Media, waardoor de redacties van de twee zenders inhoud met elkaar delen.
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Marokko verovert Washington met pastilla
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko
Heftige confrontaties tussen Marokkanen en politie in Spanje
Ouders in zee verdwenen Medhi Narjissi bezoeken rampplek in Zuid-Afrika
Sofian Kiyine opnieuw bij spectaculair ongeval betrokken