23 augustus 2013 - 12:55 - Marokko
Nizar Baraka, de huidige minister van Financiën, is woensdag door Koning Mohammed VI aan het hoofd van de Sociaal-economische en milieu-raad benoemd. De Istiqlal-minister volgt Chakib Benmoussa op, die in december ambassadeur van Marokko in Frankrijk is geworden.
Zijn benoeming wordt in de Marokkaanse politieke kringen betwist. Mohammed VI wordt ervan beschuldigd de regering dwars te zitten, door de demissionaire minister van Financiën aan het hoofd van een instantie te benoemen, waarvan het nut onduidelijk is.
Anderen zijn van mening dat Nizar Baraka een "aardige vent" is die niet moet worden uitgesloten, vanwege de beslissing van de Istiqlal om zich uit de regering terug te trekken.
Bij de PJD-partij wordt de benoeming van Nizar Baraka, die uitblinkt in communicatie en in het beheer van ministeriële zaken, als "meer dan normaal" beschouwd.
Chakib Benmoussa, vertrekkende voorzitter van de raad, heeft woensdag zijn rapport aan Koning Mohammed VI uitgebracht. In het verslag wordt gewezen op de precaire economische situatie in het land en de hoge kosten van het compensatiefonds (55 miljard dirham).
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk