25 augustus 2023 - 17:00 - Wereld
Diep in het Franse Oise ligt een mysterie verborgen: het Château de Betz, vakantieverblijf van Koning Mohammed VI, ooit eigendom van zijn vader, wijlen Koning Hassan II. Het kasteel, met zijn indrukwekkende tuinen, blijft een goed bewaard geheim.
In de jaren ’70 werd Koning Hassan II verliefd op dit majestueuze domein, gebouwd door de Monegaskische prinses Marie-Catherine de Brignole in de 19e eeuw. Een rijke bourgeoise kocht het vóór de Eerste Wereldoorlog, mede door de adembenemende tuin die sinds 1991 als nationaal erfgoed is geklasseerd en beschouwd wordt als een van de mooiste Engelse tuinen van Frankrijk.
Lees ook: Marokkaan runt buurtwinkel tegenover kasteel Mohammed VI in Betz
Na Hassan II’s overlijden erfde zijn zoon, Koning Mohammed VI, zijn geliefde buitenverblijf. Hoewel de betoverende omgeving veel nieuwsgierigen aantrekt, blijft de toegang tot het kasteel strikt beperkt. Zelfs de inwoners van Betz krijgen geen inkijk in het domein. Het personeel wordt royaal vergoed en is gebonden aan strenge geheimhoudingsplichten. Alleen de koninklijke familie is werkelijk bekend met de pracht en praal van het 70 hectare grote domein, gelegen op slechts zestig kilometer van Parijs.
Lees ook: Koning Mohammed VI koopt stadspaleis in Parijs
Het kasteel zelf, met zijn vakwerkgevels en grote ramen, doet denken aan de villa’s langs de Normandische kust. Binnen is de sfeer meer exotisch, oriëntaals. Bijzonder is dat wijlen Koning Hassan II slaapwagons van de grote Europese express treinen op het terrein liet plaatsen, als eerbetoon aan zijn vader, Mohammed V, met wie hij vaak reisde. Daarnaast bevat het landgoed ook een atoomschuilplaats en een pension voor de volbloed paarden van de Koning.
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens
Georgina Rodriguez draagt hijab voor moskeebezoek (video)