Zoeken

Koning Mohammed VI in de kijker

4 augustus 2020 - 12:00 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Koning Mohammed VI wordt deze maand in de kijker gezet door Le Point. Het Frans blad schrijft dat de monarch in "Marokko grote sociaal-economische werven" heeft gestart.

Het tijdschrift heeft de toespraak van Koning Mohammed VI ter gelegenheid van de 21e verjaardag van zijn troonsbestijging geanalyseerd en stelt dat de monarch "juiste oplossingen" heeft gevonden die "waarschijnlijk de impact van de gezondheidscrisis op de sociaal-economische situatie in het land zullen remmen".

Le Point schrijft onder meer over het investeringsfonds van 120 miljard dirham dat zal worden opgezet om "zo snel mogelijk" de Marokkaanse economie terug op gang te krijgen. Met dit fonds heeft de monarch van Marokko "één van de meest ondernemende landen" gemaakt wat betreft het "post-coronavirus economisch herstelbeleid".

Volgens Le Point geeft Koning Mohammed VI in zijn toespraak toe "dat er nog veel te doen is" en roept "de regering en de sociale en economische actoren" op om mee te werken aan de "herlancering van de economie en de uitdagingen van vandaag om de verwachtingen van de Marokkanen te beantwoorden".

Een andere "sterke maatregel" die door Koning Mohammed VI werd aangekondigd, is een "ingrijpende hervorming" van de openbare sector om oplossingen te vinden voor "de structurele disfuncties van openbare instellingen en ondernemingen".

Lees meer

Nieuwe toespraak Koning Mohammed VI (video)

Koning Mohammed VI heeft vrijdagavond een toespraak gegeven voor de opening van het parlementsjaar in Rabat.

Koning Mohammed VI kondigt nieuw investeringsfonds van 120 miljard dirham

Koning Mohammed VI heeft in zijn toespraak ter gelegenheid van het Troonfeest de creatie van een nieuw investeringsfonds en een nationaal agentschap belast met het beheer van...

Mohammed VI: "Sociale zekerheid voor iedereen"

Binnen de vijf jaar zullen alle Marokkanen recht hebben op sociale zekerheid. Dat kondigde Koning Mohammed VI woensdag aan in zijn toespraak voor het Troonfeest.

Koning Mohammed VI blijft langer in Al Hoceima

Koning Mohammed VI heeft voor de eerste keer bijna vijf weken in zijn residentie bij het strand van Bouskour in Al Hoceima doorgebracht.

Spanje stelt vragen over aanwezigheid Mohammed VI in wateren Sebta

In Spaanse media worden deze week veel vragen gesteld over de aanwezigheid van het jacht van Koning Mohammed VI voor de kust van Sebta.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team