14 juni 2021 - 17:00 - Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI heeft de Stichting Mohammed V voor solidariteit opdracht gegeven een speciaal systeem op te zetten aan boord van de schepen die de overtocht verzorgen tussen Europa en Marokko, om Marokkanen die in het buitenland wonen bij te staan en hen de beste voorwaarden voor de overtocht en de aankomst te garanderen.
Het koninklijk kabinet laat in een persmededeling weten dat dit "apparaat tot doel heeft tijdens de overtocht alle administratieve, douane- en gezondheidsformaliteiten te vergemakkelijken, zodat de reis, de aankomst en het verblijf in Marokko op een veilige en soepele manier verlopen".
Bovendien blijven volgens het koninklijk kabinet de andere traditionele modaliteiten voor opvang- en bijstand van de Stichting Mohammed V voor solidariteit, in Marokko en in het buitenland, van kracht.
Lees ook: Koning Mohammed VI beveelt daling prijzen vliegtickets
Voorts zijn aan de ambassades en consulaten-generaal van Marokko in het buitenland instructies gegeven om zich voor deze operatie te mobiliseren, aldus het bericht. Zij worden opgeroepen alle consulaire en administratieve procedures te vergemakkelijken die Marokkaanse medeburgers en buitenlanders die Marokko wensen te bezoeken nodig hebben en doeltreffend op hun verzoeken en verwachtingen in te gaan.
Enkele uren eerder droeg de vorst de nationale maatschappijen, waaronder Royal Air Maroc, op een commercieel gebaar te maken om Marokkanen die in het buitenland wonen in staat te stellen "tegen redelijke prijzen" naar Marokko te reizen. Er werd inmiddels aan de oproep voldaan, de luchtvaartmaatschappij heeft haar tarieven geactualiseerd met tickets vanaf 120 euro heen en terug.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora