11 augustus 2012 - 17:00 - Marokko
Het onderzoek bevolen door koning Mohammed VI, over klachten van Marokkanen uit het buitenland, heeft geleid tot de arrestatie van twintig ambtenaren.
De twintig politieagenten, rijkswachters en douaneambtenaren, die werkten aan de havens van Tanger, Nador en Al Hoceima, worden beschuldigd van "corruptie en intimidatie op Marokkanen uit het buitenland", aldus een verklaring van het Marokkaans paleis.
Justitie wordt beloofd aan de Marokkaanse onderdanen uit het buitenland, die aan de grensposten van het koninkrijk werden lastiggevallen. Koning Mohammed VI zou persoonlijk het onderzoek onder toezicht houden.
Afgelopen juli hadden Marokkaanse reizigers geklaagd over de corruptie en opvangvoorzieningen in de haven van Tanger Med.
Kwade vakantiegangers vertelden aan onze Franse versie Bladi.net, dat ze best willen geloven in de officiële toespraken, maar dat ze weten dat Marokko veel meer interesse heeft in hun financieel potentieel dan in de toekomst van een gemeenschap van bijna vier miljoen mensen.
Lees meer
Wereld-Marokkanen worden nu op een degelijk en respectvolle manier ontvangen aan de grenzen van Marokko, aldus reizigers die via de noordelijke grenzen Marokko zijn binnengekomen.
In totaal werden 10.407 klachten ingediend door Marokkanen in het buitenland tussen 2009 en 2011 in Marokko.
Negen politieagenten zijn door de militaire rechtbank in Rabat veroordeeld tot zes maanden à één jaar gevangenis. De agenten waren afgelopen zomer gearresteerd op bevel van...
Meer dan 40.000 Marokkanen in het buitenland hebben vorig weekend Marokko verlaten via de haven Tanger Med, waar ze urenlang moesten wachten om hun papierwerk in orde te maken.
Marokkanen in het buitenland zijn vromer in hun gastland dan als ze in Marokko zijn, volgens een studie in opdracht van Western Union.
De Raad van Marokkanen in het Buitenland (CCME) heeft geen legale waarde meer, omdat het mandaat ervan reeds sinds 2011 is verstreken.
Een zestigtal agenten zijn voor de militaire rechtbank in Rabat verschenen voor corruptiezaken, na een onderzoek ingelast door de Koning naar corruptie aan de grenzen van Marokko.
Koning Mohammed VI geeft maandag 30 juli om 13u in Marokko (15u in België en Nederland), een toespraak ter gelegenheid van het Feest van de Troon.
De economische crisis en de Ramadan in de vakantieperiode, verklaren de 15% daling van de aankomsten in Marokko, van Marokkanen uit het buitenland dit jaar, aldus Abdelatif...
Veel Marokkanen uit het buitenland die via Tanger Med Marokko zijn binnengekomen, klagen over corruptie en prehistorische methodes binnen de haven.