7 mei 2023 - 16:00 - Marokko
In Marokko worden honderden minderjarigen uitgebuit door professionele bedelaars. Deze kinderen, die slaafse arbeid verrichten, eindigen vaak in de criminaliteit.
Bedelen neemt toe in Casablanca en andere grote steden in Marokko. Professionele bedelaars, vooral vrouwen die deel uitmaken van bedelnetwerken, "huren kinderen - meestal jonger dan 10 jaar - aan hun families om echte bedelaars van ze te maken. Ze worden gestuurd met als doel mensen op straat lastig te vallen tot ze geld krijgen, meldt Assabah. Ze plegen ook criminele daden, zoals diefstal.
Lees ook: Gevangenisstraf voor rijke bedelares uit Europa in Agadir
Het fenomeen heeft een negatieve impact op de kwaliteit van het leven in Casablanca en andere steden, maar ook op het imago van deze steden, met name bij toeristen die zich op sociale media over het fenomeen beklagen. De situatie wordt ook regelmatig geassocieerd met ernstige schendingen van kinderrechten.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra