4 november 2023 - 12:00 - Sport
De 22-jarige Haagse kickbokser Mo Touchassie, door velen in de kickbokswereld liefkozend ’Baby Badr’ genoemd, staat voor een grote uitdaging. Deze zaterdag krijgt hij in het volle Gelredome in Arnhem de kans om de titel in het lichtzwaargewicht te veroveren, en dat met slechts een voorbereidingstijd van vijf dagen.
De kans ontstond nadat Tarik Khbabez door een gebroken duim uitviel. Hierdoor krijgt Touchassie de unieke mogelijkheid om het op te nemen tegen de huidige kampioen, Donegi Abena. "Ja, en nu heb ik amper vijf dagen," reageerde de jonge kickbokser vol ongeloof toen hij hoorde dat hij voor de titel mocht vechten.
Lees ook: Badr Hari twijfelt over toekomst
Touchassie herinnert zich hoe het nieuws brak. "Ik had dinsdag heerlijk getraind en zat nog wat na te praten met wat andere jongens en m’n trainer Mike Passenier. Toen kwam het bericht naar buiten van de blessure van Tarik. Ik zei nog een beetje dollend: hmm, misschien is dat wel iets voor mij? Nog die middag belde Mike me op. Hij vroeg: ‘Hoe voel je je?’ Ik zei: ‘Ik voel me goed, ik ben scherp.’ Mike zei: ‘Da’s mooi, want je kunt zaterdag de ring in.’ Nee, ik hoefde er niet lang over na te denken en heb er ook niet over getwijfeld. Ik ben een vechter. Een vechter gaat een gevecht niet uit de weg", vertelt hij aan het AD.
Met een indrukwekkend record van vijftien overwinningen uit vijftien gevechten, waarvan twaalf op knock-out, is Touchassie’s carrière in een zinderende stroomversnelling gekomen. Na eerder te hebben gevochten als weltergewicht bij Enfusion en als middengewicht bij Glory, stapt hij nu in de ring voor de lichtzwaargewichttitel.
Lees ook: Badr Hari: The end
Buiten de ring is Touchassie bijna afgestudeerd in maatschappelijk werk aan het Maas College in Rotterdam. Over zijn gevecht van vandaag zegt hij dat de focus "nu puur en alleen op zaterdag is. Dat wordt wel iets groots. Het is toch een Co-Main Event van het titelgevecht in het zwaargewicht van Rico Verhoeven. Een ding is nu al zeker: ik zal een grote Haagse support achter me hebben staan."
Haagse Karim slachtoffer eermoord, daders voor de rechter
Rijke Marokkanen in vizier fiscus na luxe aankopen in Europa
Aldi nodigt Marrakech uit in haar schappen
Spaanse avocadomarkt keldert door Marokko
Amerikaanse raketten voor Marokko
FIFA keurt switch Anouar Aït El Hadj naar Marokko goed
FIFA keurt switch Anouar Aït El Hadj naar Marokko goed
Bilal Ould-Chikh wil Nederland verlaten voor Marokko na ’kankermoslim’-belediging
Lamine Yamal: "Ik ben Spanjaard"
Coach Rachid Taoussi met malaria op intensive care in Tanzania
Remco Evenepoel’s liefdesverklaring aan Oumi na moeilijke periode
Europese topclub zet zinnen op Hamza Igamane
Romain Saïss deelt bizare anekdote over tijd bij Turkije
Marokko verslaat Ivoorkust en treft Mali in finale Afrika Cup