29 april 2021 - 11:20 - Sport
De Marokkaans-Belgische kickbokser Jamal Ben Saddik is dinsdag na anderhalve maand vrijgelaten uit de gevangenis. Hij blijft verdachte in operatie Sky, maar mag het verdere onderzoek voorlopig thuis afwachten met een enkelband om.
De politie kraakte cryptodienst Sky en kon wekenlang berichten meelezen van de dienst die zeer populair is onder criminelen. Ben Saddik werd op 9 maart gearresteerd tijdens een grootscheepse politieactie in Nederland en België naar het gebruik van cryptotelefoons. De kickbokser is eigenaar van een telefoonzaak in Antwerpen die de cryptotoestellen verkocht. Daarnaast liet hij zich sponsoren door Sky.
Volgens zijn advocaat is Ben Saddik onschuldig, maar hij denkt wel dat justitie hem voor de rechter zal brengen. "Maar wij bestrijden dat Sky een crimineel bedrijf is", zegt advocaat De Colvenaer in het AD. "Justitie ziet Jamal als ’reseller’, één van de volgens justitie zeventien verkopers van deze telefoons in België. Ze hebben Sky als criminele organisatie betiteld omdat het willens en wetens deze diensten aan criminelen zou aanbieden. Daarmee verdenken ze dus ook Jamal van lidmaatschap van een criminele organisatie."
Voor Ben Saddik is het volgens De Colvenaer al een grote stap dat hij nu het verdere onderzoek thuis mag afwachten. "De eerste zaak was om hem uit die gevangenis te krijgen. Hij heeft ruim 1,5 maand gezeten en heeft zelfs een tijdje op de grond moeten slapen omdat er niet genoeg bedden zijn in de Belgische gevangenissen. Echt een schande, alleen in de Antwerpse gevangenis zitten al 78 grondslapers."
"Ik leef op adrenaline", overlevende aardbeving Marokko getuigt
Juridische overwinning voor Marokkaanse fosfaatgroep in VS
Marokkaan verdacht van drugssmokkel vrijgelaten: "Ik leef een nachtmerrie"
Spanje op scherp door militaire herbewapening Marokko
Sofyan Amrabat verrast door cadeau van fan (video)
Verloren telefoon leidt tot ontdekking grote drugssmokkel uit Marokko
Sofyan Amrabat verrast door cadeau van fan (video)
Real Madrid droomt van terugkeer Achraf Hakimi
Luis Enrique: "Achraf grapt nog steeds over wedstrijd Spanje-Marokko"
Galatasaray: prachtig doelpunt van Hakim Ziyech (video)
Anass Zaroury en de 10 miljoen-oproep
Club Zakaria Aboukhlal komt met slecht nieuws
Marokko stijgt in FIFA-ranking en domineert Afrika
Voetbalwedstrijd Marokko-Zambia vandaag (live)