8 januari 2024 - 13:30 - Sport
Amine Harit heeft in een interview met het Franse magazine So Foot uitgelegd waarom hij heeft gekozen voor het Marokkaans elftal boven Frankrijk, ondanks zijn succes met het Franse jeugdteam.
Harit, die Frans-Marokkaanse roots heeft, beschouwt de keuze voor Marokko als een eerbetoon aan zijn familie en afkomst. "Mijn beide ouders zijn Marokkaans, geboren in Frankrijk, maar thuis spraken we Arabisch. De keuze voor het Marokkaans team was een kwestie van familie en roots," zei hij.
Lees ook: Amine Harit niet naar WK Qatar door blessure
De middenvelder van Olympique de Marseille liep een ernstige knieblessure op in november 2022, waardoor hij het wereldkampioenschap in Qatar miste, waar Marokko geschiedenis schreef door als eerste Afrikaanse land de halve finale te bereiken. Ondanks deze teleurstelling kijkt hij reikhalzend uit naar de Afrika Cup, waar hij de magie van Qatar hoopt te ervaren. "Ik wil echt dezelfde gevoelens beleven tijdens de Afrika Cup," vertelde hij.
Lees ook: Amine Harit openhartig: van blessure tot Afrika Cup en toekomst met Marokko
De Atlas Leeuwen bereiden zich voor op de 34e editie van de Afrika Cupin Ivoorkust. Ze zijn ingedeeld in groep F en zullen hun eerste wedstrijd spelen op 17 januari tegen Tanzania. Vervolgens staan wedstrijden tegen de Democratische Republiek Congo en Zambia op het programma. Voordat het toernooi officieel begint, speelt het Marokkaans elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen Sierra Leone op 11 januari.
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Halve finale Marokko-Senegal: om hoe laat en op welke zenders
Hakim Ziyech verlaagt salariseisen
Zege op Tanzania levert Marokkaans elftal flinke premie op
Fenerbahçe vindt koper voor Sofyan Amrabat
Van clubloos tot miljoenentransfer: Marokkaanse voetballers op de markt