Zoeken

Ex-Marokkaanse legerkapitein Mustapha Adib vraagt politiek asiel in VS

25 september 2018 - 11:20 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Mustapha Adib, voormalige kapitein van het Marokkaans leger die al vijftien jaar in Frankrijk woont, heeft politiek asiel aangevraagd in de Verenigde Staten.

De ex-legerverantwoordelijke vertelde dat zelf op Facebook. "Na de misbruiken van de Franse autoriteiten tegen mij (...) en de vervolging die ik in Frankrijk heb geleden, heb ik officieel besloten om asiel aan te vragen in de Verenigde Staten.", aldus Adib.

Mustapha Adib stelt een advocatenkantoor gespecialiseerd in migratiezaken te hebben ingeschakeld om zijn asielaanvraag te regelen. Adib bevindt zich momenteel in de VS.

De 49-jarige ex-kapitein was in Marokko tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld en uit het leger gezet na een corruptiezaak te hebben aangegeven binnen de Royal Armed Forces. Hij zat de helft van zijn straf uit en vertrok vervolgens naar Frankrijk waar hij politiek asiel kreeg.

Adib kwam 4 jaar geleden in de media toen hij een ziekenhuis in Frankrijk bezocht waar de generaal Abdelaziz Bennani werd verzorgd. Hij liet toen een dreigbrief achter en werd door de Franse gendarmerie gearresteerd. Hij werd vervolgens vrijgelaten zonder te worden aangeklaagd.

Lees meer

Franse justitie ziet onder druk af van convocatie Marokkaanse journalisten

De Franse autoriteiten hebben onder druk van Marokko besloten om twee Marokkaanse journalisten die voor verhoor waren uitgenodigd toch niet te ondervragen.

Jongeren die door Mohammed VI werden gepardonneerd illegaal naar Spanje vertrokken (video)

De beelden werden niet geverifieerd, maar zouden jonge Marokkanen betreffen aan wie Koning Mohammed VI onlangs gratie verleende. Na hun vrijlating besloten de jongeren met een...

Frankrijk geeft politiek asiel aan advocaat Hirak

Abdessadeq Al Bouchtaoui, advocaat van de Hirak-beweging in Marokko, heeft politiek asiel in Frankrijk verkregen.

Marokkaanse in Frankrijk op straat nadat man in Marokko scheidt

Een jonge Marokkaanse, moeder van een meisje van 4 jaar, leeft sinds haar scheiding van haar man in Marokko, op straat en zonder papieren in Frankrijk.

Algerijnse politieman vraagt politiek asiel aan in Marokko

Een Algerijnse politieman is enkele dagen geleden de grensovergang van Zouj Bghal overgestoken om politiek asiel in Marokko aan te vragen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team