15 juli 2023 - 09:08 - Wereld
Volgens Ahmed Abbadi, secretaris-generaal van de Rabita Mohammadia van Ulema, zou 60% van de jongeren die in het Midden-Oosten wonen "stille atheïsten" zijn. Dit onthullende statement deed hij tijdens een conferentie georganiseerd door de Academie van het Koninkrijk Marokko op woensdag.
Abbadi uitte kritiek op wat hij de "religieuze story" noemt, dat zich beperkt tot het maken van onderscheid tussen "wat is toegestaan en wat niet, wat zou moeten zijn en wat niet, wat in overeenstemming is met principes en wat deze tegenspreekt". Volgens deze Marokkaanse geleerde zou er meer nadruk gelegd moeten worden op de pedagogie en moet "de prioriteit worden gegeven aan de barmhartigheid die de hemelse boodschappen vergezelt, in plaats van mensen te bedreigen met eeuwige kwellingen", aangezien religie in wezen een "bron van rust en vrede van de ziel" is.
Lees ook: Brussel: moslimjeugd definieert zich eerst door geloof
De geleerde sprak tevens zijn afkeuring uit over predikers die sociale media gebruiken om te verschijnen in "een roes", en die "vreemde tendensen" verspreiden om de houding van internetgebruikers te beïnvloeden.
Lees ook: Helft Europese moslims open voor huwelijk met partner met ander geloof
In dit verband onthulde Abbadi de resultaten van een studie van de Universiteit Al Akhawayn in Ifrane, over hoe lang het duurt om nieuwe trends op sociale media te creëeren. Volgens deze studie heeft een trend slechts 2 tot 3 weken nodig om zich te vestigen, terwijl dit voorheen tussen 6 maanden en 3 jaar was.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen