Zoeken

Joden uit heel de wereld naar Taroudant voor moussem

1 januari 2017 - 15:10 - Marokko

Geschreven door Fouad Badel

Honderden Joden zijn in de afgelopen dagen in het Marokkaanse Taroudant aangekomen om de Moussem Wali David Benbarroukh te vieren.

De moussem loopt tot zondag onder zware veiligheidsmaatregelen volgens Al Massae. De krant herinnert er aan dat Israël kort geleden aan zijn onderdanen had afgeraden om naar Marokko te reizen uit vrees voor terroristische aanslagen.

Afgelopen donderdag kwamen de eerste Joden aan in het dorpje Tizaght waar David Benbaroukh 230 jaar geleden werd begraven. In het dorpje bevinden zich ook 140 graven van Joodse Marokkanen.

Het mausoleum telt een grote feestzaal waar tot 300 mensen in kunnen. In dezelfde zaal viert de Joodse gemeenschap jaarlijks ook het Hiloela feest.

Lees meer

Opnieuw polemiek rond bezoek Marokkanen aan Israël

In Marokko is er opnieuw ophef ontstaan vanwege de deelname van een groep Marokkanen aan een colloquium over de joods-Marokkaanse vriendschap in Israël.

Wijk Essalam in Marrakech krijgt deze Joodse naam terug

De gemeenteraad van Marrakech heeft het verzoek om de straten en pleinen van de Essalam wijk hun Joodse naam terug te geven goedgekeurd.

Ruim 300 joodse toeristen in Tetouan afgelopen weekend

Afgelopen weekend stonden de veiligheidsdiensten in Tetouan extra alert vanwege de aanwezigheid van ruim 350 joodste toeristen.

Honderden joden uit heel de wereld in Essaouira (video)

Ruim duizend joden uit de hele wereld hebben zich in de synagoog van Rabbijn Haim Pinto in Essaouira verzameld voor een korte bedevaart.

Koning Mohammed VI geeft Joodse wijk Marrakech oude naam terug

De Joodse wijk Hay El Mellah, de straatjes en pleinen krijgen hun oude namen terug. Dat heeft Koning Mohammed VI tijdens een bezoek aan Marrakech besloten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team