Koning Mohammed VI geeft Joodse wijk Marrakech oude naam terug
De Joodse wijk Hay El Mellah, de straatjes en pleinen krijgen hun oude namen terug. Dat heeft Koning Mohammed VI tijdens een bezoek aan Marrakech besloten.
5 januari 2017 - 13:43 - Marokko
De gemeenteraad van Marrakech heeft het verzoek om de straten en pleinen van de Essalam wijk hun Joodse naam terug te geven goedgekeurd.
Koning Mohammed VI had een tiental dagen geleden instructies gegeven in die zin. Hij had tijdens een bezoek aan Marrakech de lokale Joodse gemeenschap ontmoet met de vraag of de wijk Hay El Mellah zijn oude namen zou kunnen terugkrijgen.
Volgende straten krijgen als gevolg hun Joodse naam terug:
– Derb Tajer wordt Derb Tajer Yeshouaa corcos
– Derb Zaouiya wordt Derb Rebbi Abrahma Azoulay
– Derb Lkhir wordt Derb Cheikh Ishhak Ben Zaa
– Derb Moutoura wordt Derb Talmud Thora
– Derb Outaleb wordt Derb Rebbi Yaacob Abtan
– Derb Chamaoun wordt Derb Ben Simhon
– Derb Zemran wordt Derb Lishiba
– Derb Lmoustaqbal wordt Derb Messas
– Derb Regraga wordt Derb Sellali Ben Hammou
– Derb Lfath wordt Derb Fransisco
– Derb Saka wordt Derb Tabac
– Derb El Fallah wordt Derb Bellatana
– Derb Saada wordt Derb Meknine
– Derb Goudra wordt Derb El Herrar
– LQawss wordt Rebbi Mordekhay Ben Attar
Lees meer
De Joodse wijk Hay El Mellah, de straatjes en pleinen krijgen hun oude namen terug. Dat heeft Koning Mohammed VI tijdens een bezoek aan Marrakech besloten.
De politie heeft woensdag in Casablanca een verwarde man gearresteerd die een aanslag wilde plegen.
Een tramcontroleur in Casablanca is bij het station van Derb Ghallef door een dertiger neergestoken.
Een dertigtal vrouwen die in de gevangenis van Derb Soltan in Casablanca vastzitten hebben begin deze week een ontsnappingspoging gedaan.
In Fez is begin deze week een muur van het koninklijk paleis ingestort na een zware regenbui.