1 mei 2013 - 15:49 - Marokko
Honderden Marokkaanse Joden uit Europa, Israël en de Verenigde Staten, vierden vorige week Hiloula in Marokko. Vooral de heiligdommen van Rabbi Yahya Lakhdar in Bni Hmed, en Rabbi Abraham Aouriour nabij Settat trokken veel pelgrims aan.
Dit jaar werd de viering bij de twee heilige sites, vooral gekenmerkt door de aanwezigheid van een groot aantal jongeren.
Hiloula wordt jaarlijks 33 dagen na Pesach gevierd. Op de eerste dag ontmoeten de Joodse pelgrims elkaar en op de tweede dag wordt er gevast. De derde dag is gewijd aan gebeden, waarna de kaarsen die de heiligdommen verlichtten worden geveild.
Dit jaar werd de duurste kaars verkocht aan 50.000 dirham en goedkoopste aan 2600 dirham. In totaal heeft de veiling 390.000 dirham opgebracht. Het geld zal dienen voor de organisatie van Hiloula volgend jaar.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen