14 november 2012 - 15:52 - Marokko
Israëlische toeristen stroomden vorige week massaal naar Safi, waar ze aankwamen aan boord van cruiseschepen die aanmeerden in de commerciële haven van de stad.
Tijdens hun bezoek, bezochten de Israëli’s het joodse heiligdom Ouled Ben Zmirou, waar zeven Joodse heiligen begraven liggen. Ben Zmirou zelf was een filosoof en dichter van de 15e eeuw, die Andalusië zou zijn ontvlucht om aan de inquisitie te ontsnappen.
De voorzitter van de gemeenteraad van Safi en de lokale delegatie van het Ministerie van Toerisme, meenden niet te weten van waar de toeristen afkomstig waren.
Duizenden Marokkaanse en buitenlandse Joden, begeven zich meermaals per jaar in Marokko. Daar vieren ze Hiloula en Pesach, of bezoeken ze Joodse heiligdommen in Safi, Ouezzane, Essaouira, Errachidia en Ksar El-Kebir.
Reisbureaus hebben zich daarom gespecialiseerd in religieus -en vooral joodse- toerisme. Zij bieden reispakketten aan aan Joden over de wereld, die gewoonlijk veel uitgeven aan pelgrimstochten.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd