10 februari 2023 , 11:00 - Mehdi Khabbouj - Sport
Kickbokser Jamal Ben Saddik is woensdag door kickboksorganisatie Glory vijftien maanden geschorst, omwille van het schenden van dopingsregels. Daarnaast is hij ook van de zwaargewichtenranglijst verwijderd en werd zijn laatste zege hem ontnomen.
De 32-jarige Belgische Marokkaan leverde een positieve dopingtest af toen hij in Düsseldorf van de Roemeen Benjamin Adegbuyi met een knock-out won. Die zege is hem nu ontnomen. Hij wordt ook voor vijftien maanden geschorst en van de zwaargewichtranglijst verwijderd, schrijft het AD. In die categorie had hij enkel kampioen Rico Verhoeven en eerste uitdager Antonio Plazibat voor zich staan.
Lees ook: Glory schorst Jamal Ben Saddik, kickbokser dreigt
Het resultaat van het gevecht dat hij aanvankelijk won tegen Benjamin Adegbuyi, is door Glory ook omgezet naar ’no contest’. De Roemeen reageerde woensdag via sociale media al op de schorsing van Jamal Ben Saddik. "Haters zullen altijd haten, valsspelers zullen altijd valsspelen", schreef Adegbuyi.
Lees ook: Jamal Ben Saddik wint gevecht met knockout in enkele minuten (video)
Vanwege een verbod op het delen van persoonlijke informatie kan Glory niet in detail ingaan op de kwestie. De kickboksorganisatie is enkel naar buiten getreden met deze informatie omdat Ben Saddik zelf aankondigde te gaan stoppen indien hij niet snel een gevecht krijgt van de organisatie. De dopingzaak is als de vierde in korte tijd binnen Glory.
Wrede finale in Rabat: Brahim Diaz mist penalty, Senegal wint Afrika Cup
Nachtelijke zoekacties in Noord-Marokko na verdachte vluchten
Rechter in Marokko verplicht echtgenoot terug te keren naar zijn vrouw
Marokko waarschuwt: "Ga via Tanger Med, tot 18 uur wachten bij grens Sebta!"
Marokko overspoeld door cash
Ze noemen het "de andere wereld": breuk tussen Marokkanen en Algerijnen steeds dieper
Wrede finale in Rabat: Brahim Diaz mist penalty, Senegal wint Afrika Cup
Adam Masina, van adoptiekind in Italië tot gouden zet voor Marokko
Egyptische bondscoach zorgt voor afzegging optreden Mohamed Ramadan in Marokko
Afrikaanse voetbalbond snoert klagend Senegal de mond voor Marokko-finale
HSL Tanger-Casablanca niet naar zijn smaak: gril van Hossam Hassan doet internet lachen
Kwik daalt fors, voorzie een dikke jas voor finale Marokko-Senegal
Senegal dient klacht in over organisatie finale Afrika Cup in Marokko
Marokko-Senegal: op welke zenders en om hoe laat live kijken