8 juni 2020 - 14:50 - Wereld
Italië is van plan om een verblijfsvergunning toe te kennen aan 200.000 migranten die illegaal in het Europees land verblijven.
De Italiaanse autoriteiten willen op die manier een oplossing bieden aan de landbouwsector die dringend seizoenarbeiders nodig heeft.
Het land laat elk jaar tienduizenden seizoenarbeiders uit het buitenland komen voor de oogstperiode. Door de coronacrisis en de sluiting van de grenzen in meerdere landen, is dat dit jaar niet mogelijk.
Volgens plaatselijke bronnen keerden veel buitenlandse seizoenarbeiders die zich in Italië bevonden toen de eerste coronagevallen werden vastgesteld, ook naar hun land. Het gaat voornamelijk om mensen uit Oost-Europa, Marokko en India.
Teresa Bellanova, Italiaanse minister van Landbouw, liet eind vorige week weten dat Italië op dit moment 270.000 à 350.000 seizoenarbeiders nodig heeft voor de landbouwsector. De oplossing die werd gevonden is 200.000 migranten te regulariseren en te helpen met hun aanwerving. In Italië wonen naar schatting 600.000 migranten zonder verblijfsvergunning. Een derde zal dus toestemming krijgen om zich legaal in het land te vestigen.
In 2019 werkten 107.591 Roemeense seizoenarbeiders in Italië, gevolgd door Marokkanen met 35.013 en Indiërs met 34.043 mensen. Daarna kwamen Albanezen (32.264), Senegalezen (14.165), Polen (13.134), Tunesiërs (13.106), Bulgaren (11.261), Macedoniërs (10.428) en Pakistan.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia