10 februari 2019 - 18:20 - Wereld
De bemanningsleden van de Marokkaanse ferry "Rif", die in het Italiaanse Genua aangemeerd ligt, weigeren de boot te verlaten omdat ze al maanden geen salaris hebben ontvangen.
De Marokkaanse zeelieden hebben geen geld en geen eten meer. Ze overleven enkel dankzij de hulp die ze krijgen van dokwerkers in de haven.
Volgens Medi Telegraph bevinden zich nog zeven bemanningsleden aan boord. Allen zouden de boot kunnen verlaten en naar Marokko kunnen terugkeren maar vrezen ervoor dat ze eenmaal terug in het koninkrijk hun onbetaalde salarissen definitief verliezen. Andere mediabronnen berichten dat twintig zeelieden zich nog aan boord bevinden.
De rechtbank van Genua had de inbeslagneming van de veerboot bevolen na een botsing met andere boten in de haven in november vorig jaar. De boot is eigendom van Detroit World Logistics Maritime. De autoriteiten vrezen echter dat het bedrijf de boot achterlaat.
De "Rif" is 129 meter lang en 21 meter breed en kan tot 1000 passagiers en 144 auto’s vervoeren.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots