Italië: Marokkanen eerste buitenlandse bedrijfsoprichters buiten EU
Marokkanen in Italië vormen met bijna 70.000 nieuwe bedrijven vorig jaar, de grootste groep buitenlandse bedrijfsoprichters uit niet EU-landen.
29 maart 2015 - 22:52 - Marokko
In Italië werken ruim 100.000 pizzaiolos. Daarvan zijn 10.000 van Marokkaanse afkomst, dus 10%.
Volgens een rapport van de Italiaanse landbouwvereniging vormen Marokkanen de tweede buitenlandse pizzabakkersgemeenschap in het land. De eerste plaats komt toe aan Egyptenaren, met 20.000 pizzabakkers.
De vereniging oordeelt dat deze buitenlandse werkkracht een belangrijke bijdrage levert aan het behoud van de pizza-traditie in Italië.
Italië telt momenteel ruim 63.000 pizzeria’s die samen goed zijn voor een jaarlijkse omzet van 10 miljard euro.
Lees meer
Marokkanen in Italië vormen met bijna 70.000 nieuwe bedrijven vorig jaar, de grootste groep buitenlandse bedrijfsoprichters uit niet EU-landen.
Italië gaat in de loop van het jaar Marokkaanse werknemers aanwerven. Het land heeft volgens een gezamenlijk besluit van de Italiaanse ministeries van Binnenlandse- en...
Italië heeft een 41-jarige Marokkaan uitgezet vanwege zijn "radicale praktijk van de Islam". Dat laat de Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken Angelino Alfano weten.
Tunesië heeft de arrestatie aangekondigd van een tweede Marokkaan die ervan wordt verdacht deel te hebben genomen aan de aanslag op het Bardo museum in Tunis.
Een 40-jarige Marokkaan is afgelopen weekend in het Italiaanse Padova aan oververhitting overleden. Omar Zini is één van de vele slachtoffers van de hittegolf in Italië.