6 april 2015 - 16:30 - Wereld
Italië heeft een 41-jarige Marokkaan uitgezet vanwege zijn "radicale praktijk van de Islam". Dat laat de Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken Angelino Alfano weten.
De man woonde legaal in Italië waar hij van terroristische activiteiten verdacht werd en al maanden onder politietoezicht stond.
Italië heeft net zoals de meeste Europese landen na de aanslag op het Bardo museum in Tunis, zijn wetgeving verscherpt en preventieve maatregelen genomen om terreuraanslagen te vermijden. Het land wordt ook al enige tijd via internet door de terreurorganisatie Islamitische staat bedreigd.
Sinds het begin van het jaar heeft Italië 33 mensen uitgezet en 4432 mensen gecontroleerd. In dezelfde periode werden 141 huiszoekingen uitgevoerd.
Eind maart had Italië ook een imam naar Marokko teruggestuurd vanwege zijn radicale preken en opvattingen. Zijn uitzetting was eveneens door minister Angelino Alfano bekendgemaakt.
Koning Mohammed VI viert "welverdiend triomf" futsalteam
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval