Sebta gaat 27 Marokkanen uitzetten
Tijdens een verrassingsoperatie van de Guardia civil werden vorige week 64 Marokkaanse migranten in Sebta in het noorden van Marokko gearresteerd.
- Wereld
Een Marokkaanse vrouw is omgekomen nadat de boot waarmee ze samen met andere migranten naar Europa wilde emigreren voor de kust van Italië zonk.
Volgens een verklaring van de Italiaanse marine konden de twee dochtertjes van de vrouw levend uit het water worden gehaald nabij Sicilië.
Het slachtoffer en haar twee dochters werden geïdentificeerd dankzij de paspoorten die ze bij zich hadden. De twee meisjes werden naar het asielzoekerscentrum van Lampedusa gebracht.
De Italiaanse kustwacht bericht dat 143 migranten levend uit het water werden gehaald. Twintig opvarenden worden nog vermist. Twee mannen die de schipbreuk overleefden vertelden dat hun vrouwen in het water waren verdwenen. Beide vrouwen blijven onvindbaar.
Lees meer
Tijdens een verrassingsoperatie van de Guardia civil werden vorige week 64 Marokkaanse migranten in Sebta in het noorden van Marokko gearresteerd.
Een vissersboot met zestien bemanningsleden aan boord is donderdag voor de kust van Tan-Tan in het zuiden van Marokko gezonken.
Twee moslims zijn in Australië de nieuwe helden. Ze aarzelden niet om afgelopen zondag in het water te springen om een oude man te redden die aan het verdrinken was.
Twee Italiaanse carabinieres zijn in Peschiera del Garda in de regio van Verona onderscheiding voor het redden van een jonge Marokkaanse vrouw.
Tijdens een zoekoperatie naar de opvarenden van een gezonken migrantenboot deden duikers van de Italiaanse kustwacht een heel pijnlijke ontdekking: het lichaam van een moeder...