26 augustus 2022 - 19:00 - Wereld
De aanwerving van Marokkaanse arbeidskrachten door een in Casablanca gevestigd aanwervingsbureau voor rekening van Israël is een zuiver verzinsel. Het verbindingsbureau van de Joodse staat in Rabat ontkent deze informatie en verklaart hier niets mee te maken te hebben.
Deze opheldering komt op een moment dat verschillende Marokkanen die werk zoeken in Israël, vooral in de bouwsector, de kantoren van het nepbedrijf aan de Avenue Mustapha El Maâni bezochten, meldt Al Ahdath. In ruil voor een grote som geld beloofde het nepbedrijf banen in Israël aan jongeren uit verschillende regio’s van het koninkrijk.
Lees ook: Israël streeft naar integratie Marokkaanse werknemers in diverse sectoren
Een Israëlische diplomatieke bron stelt dat er nog geen overeenkomst is ondertekend tussen Marokko en Israël over deze kwestie. De toegang van werkzoekenden tot Israël valt onder de verantwoordelijkheid van het Israëlische ministerie van Binnenlandse Zaken in Tel Aviv. Alleen laatstgenoemde is bevoegd om verklaringen af te geven waarbij aan buitenlanders het recht wordt verleend om op Israëlisch grondgebied te werken.
Lees ook: Israël wil Marokkaanse werknemers aanwerven
Dezelfde bron legt uit dat de aanwerving van werknemers niet kan plaatsvinden zonder de goedkeuring van het Israëlische ministerie van Binnenlandse Zaken. Deze laatste stelt de criteria vast voor het in dienst nemen van buitenlandse werknemers. Bovendien worden alle geselecteerde personen doorgelicht door de Israëlische veiligheidsdiensten alvorens hen een visum wordt verstrekt. Alleen dan mogen zij het Israëlisch grondgebied betreden en er werken.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren