25 februari 2014 - 21:43 - Marokko
Israëlische experts willen Marokko helpen bij het vinden van oplossingen voor de productie van hernieuwbare energie, zoals zonne-of windenergie. Dat verklaarden ze zelf tijdens een forum over hernieuwbare energie in Rabat.
Volgens de website identitejuive, heeft Israël een wereldwijd erkende expertise op het gebied van hernieuwbare energieën. Deze wordt door universiteiten en bedrijven in het land gebruikt en ontwikkeld.
Deze expertise zou kunnen dienen "om de meest armere bevolkingen een zekere autonomie te bieden door de lokale productie van zonne-en windenergie", aldus de experts tijdens hun bezoek aan Rabat.
Omar Fasi Fihri, verantwoordelijke bij de Hassan II Academie van Wetenschap en Technologie, sprak zelf ook de wens uit om jonge Marokkaanse afgestudeerden van de Israëlische knowhow gebruik te zien maken.
Tijdens het forum vorige week, benadrukte minister Rachid Belmokhtar van Onderwijs, dat de energietransitie in Marokko niet het gevolg is van een keuze, een compromis of onderhandelingen, maar een strategische beslissing is om vele sociale, economische en ecologische problemen op te lossen.
Update 28 februari
De Hassan II Academie van Wetenschap en Technologie heeft de aanwezigheid ontkend van Israëlische experts op het forum over hernieuwbare energie in Rabat.
Waarschuwing voor beignets op stranden Tanger
Marokkaans gezin uit buitenland veroorzaakt chaos in Agadir
Marokko te duur voor eigen diaspora
Celstraffen en boetes voor bromfietsers in Marokko
Duizenden Marokkaanse truckers in Spanje onder vuur
Marrakech bouwt ondergrondse wegen tegen files
Waarschuwing voor beignets op stranden Tanger
Marokkaans gezin uit buitenland veroorzaakt chaos in Agadir
Celstraffen en boetes voor bromfietsers in Marokko
Duizenden Marokkaanse truckers in Spanje onder vuur
Marrakech bouwt ondergrondse wegen tegen files
Vader Nasser Zefzafi voorgedragen voor Nobelprijs
De onbekende passies van Moulay Hassan en Lalla Khadija
Woede over gedrag Ryanair in Marokko