Twee Marokkaanse vrouwen benoemd tot Young Global Leaders
Het World Economic Forum heeft de burgemeester van Marrakech Fatima Zahra Mansouri en de Duits-Marokkaanse journaliste Souad Mekhennet, verkozen tot Young Global Leaders in 2014.
25 februari 2014 - 21:43 - Marokko
Israëlische experts willen Marokko helpen bij het vinden van oplossingen voor de productie van hernieuwbare energie, zoals zonne-of windenergie. Dat verklaarden ze zelf tijdens een forum over hernieuwbare energie in Rabat.
Volgens de website identitejuive, heeft Israël een wereldwijd erkende expertise op het gebied van hernieuwbare energieën. Deze wordt door universiteiten en bedrijven in het land gebruikt en ontwikkeld.
Deze expertise zou kunnen dienen "om de meest armere bevolkingen een zekere autonomie te bieden door de lokale productie van zonne-en windenergie", aldus de experts tijdens hun bezoek aan Rabat.
Omar Fasi Fihri, verantwoordelijke bij de Hassan II Academie van Wetenschap en Technologie, sprak zelf ook de wens uit om jonge Marokkaanse afgestudeerden van de Israëlische knowhow gebruik te zien maken.
Tijdens het forum vorige week, benadrukte minister Rachid Belmokhtar van Onderwijs, dat de energietransitie in Marokko niet het gevolg is van een keuze, een compromis of onderhandelingen, maar een strategische beslissing is om vele sociale, economische en ecologische problemen op te lossen.
Update 28 februari
De Hassan II Academie van Wetenschap en Technologie heeft de aanwezigheid ontkend van Israëlische experts op het forum over hernieuwbare energie in Rabat.
Lees meer
Het World Economic Forum heeft de burgemeester van Marrakech Fatima Zahra Mansouri en de Duits-Marokkaanse journaliste Souad Mekhennet, verkozen tot Young Global Leaders in 2014.
De aanzienlijke investeringen van Marokko op het gebied van hernieuwbare energie zullen het land in staat stellen om de prijs van elektriciteit binnen 10 jaar te halveren.
Marokko en Nederland gaan samenwerken aan de ontwikkeling van hernieuwbare energie. Dat werd besloten tijdens een bezoek van de Nederlandse minister van Buitenlandse zaken aan...
Marokko is een van de landen die het meest in hernieuwbare energie investeert. Dat blijkt uit een nieuwe ranglijst van Ernst & Young.
Marokkaanse verantwoordelijken brengen in juni een 11-daagse bezoek aan de Verenigde Staten, waar ze 12,4 miljard dollar aan investeringen moeten vinden voor het Zonneplan.